Linea Rossa Alüminyum

linea rosso

Linea Rossa Alüminyum


Beymetal Alüminyum, birçok sektörde faaliyette bulunmuş, 50 yıllık ticari geçmişi olan Gül Ailesi tarafından 1997 yılında İzmir’de kurulmuştur. Beymetal Alüminyum, kaliteli ürünü uygun fiyata satma amacıyla, tercihini kaliteden yana kullanmış, alüminyum sektöründe ülkemizdeki lider firmalarının ana tedarikçisi olmuştur.


Aksesuarda kaliteyi arttırmak amaçlı çalışmalar yapılmış, çeşitli aksesuarlar ithal etmiştir. 2001 yılında sattığı ürünler arasına kendi markası olan Alfore'yi dahil eden Beymetal Alüminyum, daha sonra bu ürünü pazarlama amacı ile satıcı bayiliklerini oluşturmuştur.

Beymetal Alüminyum, hizmette kaliteyi yakalamak amacı ile 2000 yılında Toz boya tesisi kurma kararı almış, renkli elektrostatik boyalı profillerin temininde yaşanan sıkıntılar, bu kararın alınmasının en önemli sebebi olmuştur.


Bu karar doğrultusunda harekete geçilmiş, 2001 yılı Mart ayında Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinde toz boya tesisi, 2003 yılında ahşap görünüm tesisleri faaliyete geçmiştir. Beymetal Alüminyum, birçok firmanın işçi çıkardığı, ülke tarihinin en büyük ekonomik krizinin yaşandığı günlerde işçi istihdam etmek ve tesis açmanın haklı gururunu yaşamıştır. Beymetal Alüminyum, Messe Alüminyum 2012 Fuarı’nda ürün gamına yeni kattığı; İtalyan endüstriyel dizayn firması “Linea Rossa Desing SRL” markası olan Linea Rossa’yı yurtiçi ve yurtdışı pazarlarına tanıtmış, kısa sürede küresel pazarda lider markalardan biri haline gelmiştir.

+90 553 201 99 01 Whatsappdan ulaşın