Katlanır, Sürgü Cam Balkon ve Giyotin Camlama Sistemleri

Katlanır, Sürgü Cam Balkon ve Giyotin Camlama Sistemleri


Son zamanlarda yapıların vazgeçilmezi olan olan cam balkon sistemleri, camların özel üretim ray sistemleri üzerinde hareket etmesine dayanan sistemdir. Sistem olarak düşündüğümüzde hem camların hem de ray mekanizmasının özel yapılmış olması gerekliliği aşikârdır. 

Cam balkon sistemleri, katlanır cam balkon, sürgü cam balkon ve giyotin camlama sistemleri olarak ayrılmaktadır. Katlanır cam balkon sistemleri;  çoğumuzun da konutlarında bulunan, hem yerden hem de ısıdan kazandıran katlanan camların bir tarafta toplanması esasına dayanan cam balkon sistemleridir.

Sürgülü Cam Balkon Sistemleri; katlanan camların yerine çok daha estetik ve kullanışlı olan bir alternatif olarak ortaya çıkmıştır. Alınan ölçümlere özel olarak cam ve sürgü mekanizmasının üretilmesiyle oluşturulur. Eşikli sürgü sistemleri kullanılarak özellikle dar alanlardan yer kaybı yaşamadan sonuca ulaşmaktır. Camların birleşim noktalarında yer alan contalar sayesinde su ve ısı geçirgenliğinin önüne geçilir.

Giyotin camlama sistemlerinde amaç aynı olmakla birlikte sistem dikey olarak hareket etmektedir. Sistem tamamen açıldığından uygulama paneli kadar açıklık elde edilmektedir. Pencere, Oda Bölme, Mağaza Vitrin, Cafe & Restorant, Fransız Balkonlar, Otomatik Cam Korkuluk, Çatı Teras ve Balkonları, Havuz Kenarları, Kış Bahçeleri gibi alanlarda kullanıma uygundur. Kumandalı ve zaman ayarlı olarak kullanım türleri vardır.

Tüm cam balkon sistemlerinin amacı ısı yalıtımı ve verimli ışık kullanımıdır. Zaman içerisinde bu gereksinimlere ek olarak estetik kaygıların da eklenmesiyle çeşitlilikler ortaya çıkmıştır. Tek cam ve çift cam seçenekleri ile hem ses hem de ısı yalıtımı sağlanmış olur. Çift cam kullanımında ısı değişikliği artacaktır. Yine kullanılan panellerin inceliği ve zarafeti sayesinde ışık alımında azalma yaşanmadan kurulum gerçekleşmiş olur. Isı ve ışık tasarrufu sağlanan cam balkon alanlarından dört mevsim yararlanılması amaçlanmaktadır. Temperli cam kullanımı ile alınacak darbelere karşı önceden tedbir alınmış ve riskler minimalize edilmiştir. 

+90 553 201 99 01 Whatsappdan ulaşın